Naše prognózy byly přesné, odmítá kritiku Povodí Vltavy

Vodohospodáři nesouhlasí s pražským primátorem Igorem Němcem, ale i s dalšími kritiky, kteří měli výhrady k přesnosti prognóz povodní. Ředitel Povodí Vltavy se svými spolupracovníky všechna podobná obvinění odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

velká voda v Praze | Foto: Jan Rosenauer

Primátor Prahy Igor Němec o osudné noci v metropoli tvrdí: Kdybychom věděli v deset hodin večer, že voda bude stoupat 15 centimetrů za hodinu, tak evakuaci bychom nařídili už večer. "Večer v deset hodin jsme dostali informaci, že voda stoupne do rána o 20 centimetrů, a sám jsem zjistil, že voda stoupá o 15 centimetrů za hodinu."

Vodohospodáři se ale tvrdě hájí - říkají, že přesná prognóza byla ve 22 hodin k dispozici. Jenže primátor v tu dobu jezdil po Praze a v krizovém štábu nebyl, tvrdí Pavel Uher za Povodí Vltavy, člen krizového štábu. "On odjel z magistrátu, a já jsem tam zůstal a plnil jsem vlastně funkce toho krizového štábu přímo na místě."

Svých lidí se zastává i ředitel Povodí Vltavy Petr Hudler. "Objevovaly se různé spekulace, koho potrestáme, já si myslím, že tyto lidi bychom měli odměnit."

Co se výhrad k předpovědím například od pražské zoologické zahrady týče, je to podle vodohospodářů zase jen a jen věc magistrátu, pod který ZOO spadá. Spory ale možná budou mít ještě pokračování - některá postižená města totiž právě kvůli škodě uvažují o předání věci právníkům.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme