Násilníci, kteří vlekli muže na laně za autem, dostali 19 a 17,5 let

Krajský soud v Ostravě dnes potrestal tři muže, kteří vláčeli člověka na laně za autem. Jakub Mikula dostal 19 let a Petr Dudič 17,5 roku vězení. Třetí obžalovaný Pavel Pavlica odešel od soudu se čtyřletým podmíněným trestem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z obžalovaných Jakub Mikula u soudu | Zdroj: ČTK

Vše začalo loni v květnu rvačkou v restauraci, tři muži pak osmadvacetiletého muže pronásledovali, zbili ho a vlekli za autem kilometr a půl. Státní zástupkyni Brigitu Bilíkovou překvapila surovost činu.

„Musím říci, že především vzhledem k osobám obou obžalovaných, jejich věku a předchozí beztrestné minulosti, kdy Jakub Mikula dosud nebyl soudně trestán a Petr Dudič byl trestán pouze za nějaké bagatelní trestné činy, tak je ten způsob velmi překvapivý, protože je velmi surový, naprosto nezvykle drsný. Nevím, co si o tom mám myslet,“ řekla Bilíková.

Pavlica dostal jen podmíněný trest, protože z auta ještě před tažením muže na laně vystoupil a vrátil se zpět na diskotéku.

Oběť nemůže na hrůzný zážitek zapomenout. „Tam si pamatuju jenom ten začátek. Jak mi přivázali to lano a pár metrů si pamatuju. Řval jsem na všechny strany, aby mě někdo slyšel,“ řekl v lednu u soudu. Obžalovaní pak muže odvázali a ponechali na místě s těžkým zraněním. Po vláčeném muži zůstala na silnici krvavá stopa.

Rozsudek zatím není pravomocný. Dudič a Mikula se na místě odvolali, Pavlica a státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

ak, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme