Desítky vězňů pomáhají s odklízením následků silných bouří na jižní Moravě i Lounsku

Do pomoci oblastem, které minulý týden poničily silné bouře, se zapojili i vězni. Odsouzení muži i ženy už pomáhají v Jihomoravském kraji či na Lounsku a vznikají i další pracovní skupiny. „Z desítek vězňů se stali dobrovolníci, kteří právě teď pracují v břeclavském meziskladu humanitární pomoci, kde vykládají kamiony. Další pomáhají rozebírat poškozené střechy,“ uvedl bezpečnostní sbor.

Jižní Morava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízecí práce pokračují v Mikulčicích v během pondělí 28. června, čtvrtý den po bouři s tornádem, která zasáhla jižní Moravu

Do odklízení následků bouří se zapojily desítky vězňů (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas

Jako dobrovolnice našly uplatnění i vězeňkyně z Drahonic, které pomáhají v obci Stebno na Lounsku. „V této oblasti lámala vichřice stromy i v okolí Věznice Oráčov. I tady od pátku pomáhají odsouzení muži s odklízením popadaných stromů a úklidu obce,“ sdělila Vězeňská služba.

Podle sboru se velká vlna solidarity s postiženými oblastmi zvedla i v ostatních věznicích. „Další pracovní skupiny už se formují ve věznicích Brno, Kuřim či Rapotice,“ uzavřela Vězeňská služba.

Zápisník dobrovolnice. ‚Nám to vzalo jenom střechu, to je dobré,‘ slyší od těch, co měli štěstí

Číst článek

Bezpečnostní sbor už v pátek uvedl, že po bouřích sice eviduje majetkové škody, ale že bezpečnost věznic nepříznivé počasí nenarušilo. Obyvatelům postižených obcí nabídl odbornou intervenci svých psychologů a kaplanů.

Na jižní Moravě bouřky s kroupami a tornádem nejvíce postihly Hrušky, Moravskou Novou Ves, Mikulčice, Lužice a Hodonín. Poničily 1200 domů a vyžádaly si šest obětí. Ve Stebnu na Lounsku silný vítr poškodil asi 25 domů, tedy zhruba 40 procent tamních nemovitostí. Částečně se živel prohnal i obcemi Blatno a Petrohrad, kde jsou škody nižší.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme