Do sedla sdíleného jízdního kola v Brně někdo nastražil injekční jehlu, zranil se o ni muž

Muž v Brně se v pondělí ráno zranil o injekční jehlu zapíchnutou v sedátku sdíleného jízdního kola, pravděpodobně ji tam někdo nastražil. Strážníci případ předali republikové policii pro podezření ze spáchání trestného činu, uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. V Brně fungují dva systémy sdílení kol, oba se u Brňanů těší oblibě.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční jehla zapíchnutá v sedátku sdíleného jízdního kola. | Zdroj: Městská policie Brno

O jehlu zapíchnutou v sedátku se poranil čtyřiačtyřicetiletý muž, který si chtěl bicykl půjčit. Nález nahlásil strážníkům.

„Hlídka zjistila, že ze sedátka kola skutečně trčí injekční jehla, kterou tam pravděpodobně někdo nastražil. Muž strážníkům popsal, že si hrot zapíchl do ukazováčku ve chvíli, kdy se o sedadlo opřel,“ uvedla mluvčí. Strážníci muže ošetřili a poučili ho, že v tomto případě musí kvůli vyšetření do nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Muž z Brna se poranil o injekční jehlu, kterou někdo zapíchl do sedátka sdíleného kola. Podrobnosti zjišťovala Alena Hesová

„Strážníci také zjistili, že místo je pod dohledem kamer. Dokázali také zjistit kontakt na správce a ten také předali republikovým policistům,“ popsala Kadrnožková Českému rozhlasu Brno. Případ pak hlídka předala policii.

Podle Kadrnožkové museli strážníci nedávno vyjíždět k podobnému případu. „Před necelým měsícem řešili strážníci také nález stříkačky na dětském hřišti v Křídlovické ulici v centru Brna. Ten nahlásila maminka, která si přišla na hřiště hrát se svou dcerou a ta se o stříkačku poranila,“ říká mluvčí.

Takové jehly nechává státní policie testovat v laboratořích, kde zjišťují, jestli nepřenáší nakažlivé nemoci.

V Brně v současné době fungují dva systémy sdílení kol. Rekola funguje od roku 2014, systém Velonet od roku 2017. Obě služby jsou u Brňanů oblíbené, k vypůjčení jsou desítky kol, které využívají stovky lidí. Systém sdílení kol funguje i v dalších městech včetně Prahy, Ostravy, Liberce nebo Olomouce.

null

null

Alena Hesová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme