Nástup Janouška do vězení se znovu odkládá, soud dosud nesepsal rozsudek

Rozhodnutí o nástupu lobbisty Romana Janouška do vězení se znovu odkládá. Pražský vrchní soud mu za sražení ženy v opilosti vyměřil čtyři a půl roku za mřížemi. Čeká se ale na to, až soudkyně vyhotoví písemnou verzi rozsudku. Lhůtu má prodlouženou do konce října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle místopředsedy Vrchního soudu v Praze Vladimíra Stiboříka je důvodem složitost případu:

„Vypracování rozsudku je prodlouženo do konce října. Sám jsem to povoloval. Je to velmi složitá věc. Kdybychom kladli na soudkyni jakýkoli čas, tak by to mohlo být jen k neprospěchu.“

Lhůty pro sepsání rozsudku se prodlužují i u jiných složitějších případů. Přibližně tři měsíce se čekalo na sepsání posudku nad bývalým senátorem za ODS Alexandrem Novákem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ lobbisty Romana Janouška sleduje redaktor Antonín Viktora

Jakmile vrchní soud rozsudek vyhotoví, pošle ho na Městský soud v Praze, který rozhodoval jako první. Tam soudce může okamžitě rozhodnout o termínu nástupu lobbisty do vězení.

Janoušek ale naznačil, že bude žádat o odklad ze zdravotních důvodů. Soudy ale odklad povolí jen v případě, že je odsouzený v tu dobu hospitalizovaný v nemocnici. Nastoupit může i nemocný a ve věznici posoudí, jestli je schopen výkonu trestu.

Nehoda se stala 23. března 2012. Janoušek v pražské Vyskočilově ulici svým vozem nejprve narazil do auta před sebou, kolizi však neřešil a jel dál. Ženu, která s ním chtěla řešit předchozí dopravní nehodu, srazil a pak ujel. Soud mu za to v polovině září vyměřil 4,5 roku do vězení a uložil mu zákaz řízení na sedm let.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme