Seskoky padákem nebo bezpilotní letoun: Na Novojičínsku začaly Dny NATO. V okolí se tvoří kolony

Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami v pátek na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Po oba dny je v osmihodinovém programu připraveno mnoho dynamických ukázek na zemi i ve vzduchu. Kromě toho mohou lidé vidět na zemi řadu atraktivních strojů, mezi nimi poprvé víceúčelový letoun F-35 Lightning II nebo bezpilotní letoun MQ-9 Reaper.

Nový Jičín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dny NATO v Ostravě

V pátek na Novojičínsku začaly Dny NATO | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V okolí letiště se i letos tvoří kolony aut, vzhledem k omezené kapacitě akce ale nejsou tak dlouhé jako v jiných letech. Operátor speciální policejní linky Michal Tichý řekl, že kolony ze všech stran dosahují maximálně tří kilometrů.

MS KRAJ - V Ostravě budou o víkendu probíhat DNY NATO. Policisté přijali opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Návštěvníky, kteří přijedou na akci vozidly, upozorňujeme na možné kolony. Dbejte prosím pokynů policistů a dopravního značení. #policiemsk

13:58 – 17. 09. 2021

3 49

Dny NATO jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Na akci se představují armádní, bezpečnostní a záchranářské jednotky ze 17 zemí. Speciální partnerskou zemí je letos Švédsko.

Vstup na dvoudenní akci, která se koná nedaleko Ostravy, je zdarma. V minulosti ji navštěvovalo i přes 200 000 lidí, mnoho i ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. Loni musely být Dny NATO kvůli koronavirové pandemii bez diváků v místě akce, lidé mohli program sledovat v televizi a na internetu. Letos je počet diváků omezený maximálně na 40 000 každý den.

Na příjezdových komunikacích k letišti se tvoří kolony. Od Ostravy v délce 2 km , na začátku obce Mošnov od Příbora v délce 2km a od Studénky je kolona 3 km. S ohledem na možnosti komunikace žádáme řidiče, aby byli ohleduplní a dbali pokynů policistů. #policiemsk

09:33 – 18. 09. 2021

1 12

Kvůli kontrole počtu lidí si letos návštěvníci poprvé museli předem pořídit vstupenky. Jsou sice nadále zdarma, ale lidé zaplatili 15 korun jako servisní poplatek. Musí rovněž mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo negativním testu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme