Školákům končí prázdniny. Do lavic se vrátí jen prvňáci a druháci, ostatní pokračují distančně

Školákům a studentům končí první lednovou neděli prázdniny. Do škol se od pondělí vrací ale jen někteří z nich. Může za to zpřísnění vládních opatření proti šíření koronaviru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po otevření škol musí dodržovat děti ve třídách hygienickou vzdálenost

Děti v prvních a druhých třídách a ve speciálních školách mohou od pondělí zpátky do škol, jednotlivé skupiny žáků se mezi sebou ale nesmějí potkávat | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Plnohodnotná školní výuka se bude od pondělí týkat jen žáků prvních a druhých tříd základních škol. Ti ostatní se budou podle nařízení vlády vzdělávat minimálně do 10. ledna distančně.

Vláda o tom rozhodla 23. prosince kvůli zhoršené epidemické situaci v Česku.

Online kroužky a virtuální spolužáci. Jak hodnotí rok poznamenaný pandemií děti?

Číst článek

Podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Michala Černého sice výuka na dálku není ideální, ale je to lepší varianta než přestat s vyučováním úplně.

„Přes všechny nevýhody distanční výuky odmítám pohled, že distanční výuka je skoro jako žádná výuka. Snažíme o přiblížení standardní výuce. Je to samozřejmě problém, chtěli bychom mít děti ve škole, ale nemyslím si, že by se měl ročník opakovat,“ řekl Černý Radiožurnálu.

Ze zákazu navštěvovat školy nicméně existují i výjimky. Žáci si v ojedinělých případech můžou s pedagogem domluvit individuální konzultaci, omezení se také netýká mateřských škol, které fungují bez omezení. Děti ani pedagogové tam při výuce dokonce nemusí nosit roušku.

Povolený je taky provoz speciálních škol. Jednotlivé skupiny žáků se mezi sebou ale nesmějí potkávat, stejně jako je tomu u prvních a druhých tříd základních škol.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme