Návrh na omezení hazardu je před konečným schvalováním

Novela loterijního zákona, kterou dnes poslali poslanci do závěrečného čtení, by měla zaručit průhlednější nakládání s výtěžkem z hazardu. Základem novely by totiž měl být místo vládní předlohy oponentní návrh skupiny poslanců z ODS a TOP 09. Ten zachovává zvýšení kompetencí obcí při regulaci hazardu na svém území. Navíc sjednocuje odvody na 20 procent výtěžku, přičemž u vybraných her z nich poputuje nejméně jedna čtvrtina obcím na veřejně prospěšné účely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kasíno | Foto: Jan Rosenauer

Odvody by se měly týkat například z binga, kurzových sázek, kasin a videoloterijních terminálů. Větší kontrola by měla být i nad, tím, kam výtěžek z hazardu půjde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání sněmovny sledovala reportérka Věra Masopustová

Důvody vysvětlil za autory změny poslanec Jan Farský z TOP09:

“Aby se eliminovala možnost, která tady v minulosti byla uplatňována společnostmi, a to tak, že si investovaly do vlastních společností to, co mělo odejít na veřejně prospěšné účely.“

Návrh poslanců z rozpočtového výboru je přijatelný i pro opozici. Ta jej zřejmě, jak potvrdil poslanec ČSSD Jeroným Tejc, při závěrečném hlasování podpoří.

„Myslíme si, že lepší, než prosazovat za každou cenu svůj návrh a výsledkem nepřijmout žádný, je dohodnout se na kompromisu,“ podotkl Tejc.

Jak bude novela loterijního zákona nakonec vypadat, by mělo být jasné už příští týden.

Věra Pfeifferová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme