Návrh ODS proti zadlužování státu považuje Škromach za fašizující

Místopředseda sociálních demokratů Zdeněk Škromach považuje nový návrh ODS směřující proti dalšímu zadlužování státu za - jak řekl - extrémní a fašizující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach (ČSSD) | Foto: Štěpán Kotrba

ODS chce podle Hospodářských novin hned po volbách prosadit nový ústavní zákon, který by snižoval platy ministrů i poslanců, pokud podpoří další prohlubování rozpočtového schodku.

Podle Škromacha by takový zákon bránil jednotlivým stranám realizovat jejich programy:

"V tom případě by musel přijít o plat každý, kdo navrhne jakékoli snížení daní, protože ten dopad je naprosto fatální v tom, že snižuje příjmy veřejných rozpočtů. Kdo by rozhodoval, co je to správné, nebo nesprávné? Já myslím, že je to jeden z takových těch až fašizujících prvků, který se snaží vlastně totalitními způsoby vnutit politickou vůli jedné nebo několika stran," poznamenal Škromach.

Celý rozhovor se Zdeňkem Škromachem uslyšíte po 17:30 ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme