Návrh Pirátů, aby sněmovní výbory vedly jen opoziční strany, zřejmě podporu nenajde

Většina sněmovních stran nejspíš nepodpoří návrh Pirátů, aby výbory v dolní komoře vedli zástupci opozice. Vyplývá to z vyjádření politiků, které v pondělí Radiožurnál oslovil. Piráti si od návrhu slibují, že by opozice mohla lépe kontrolovat ministerstva. Vítězné hnutí ANO skládá menšinovou vládu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Předseda výboru rozhoduje mimo jiné o tom, kdy se ten výbor sejde nebo že se nesejde k určité kauze,“ vysvětluje význam návrhu předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Vedení výborů by podle Pirátů nemělo obsadit ANO. Vondráčka do čela sněmovny podpoří

Číst článek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš označil tento návrh za nesmysl.  Nepodpoří ho ani SPD a komunisté. Podle ODS postoj Pirátů spíše nahrává hnutí ANO.

Podle předsedy TOP09 Miroslava Kalouska Piráti řeší podružný problém. „Bude-li nám vládnout vláda bez důvěry, bude také bez kontroly a předsedové výborů z opozice tomu nijak nepomohou,“ říká.

Za neadekvátní označil návrh i šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Hnutí STAN ho naopak podpoří. Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka nechtěl návrh komentovat, dokud se nesejde vedení strany.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme