Návrh zákona kvůli vyvlastnění pozemků u ruzyňského letiště míří k prezidentovi

Kontroverzní návrh zákona, sepsaný kvůli snadnějšímu vyvlastnění pozemků v blízkosti ruzyňského letiště, kde se má stavět další letová dráha, míří na Hrad k podpisu prezidenta. Senátoři se totiž nedokázali dohodnout na tom, jak by jejich usnesení o dotyčné předloze mělo vypadat. A tak nakonec žádné rozhodnutí nepřijali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště Ruzyně | Foto: Jan Rosenauer

K návrhu přitom mají řadu připomínek. Nelíbí se jim, že byl sepsán pro jednorázovou příležitost a že by určitou skupinu lidí postavil do nerovného postavení. Dalším důvodem výhrad horní komory jsou i nejasnosti kolem Pozemkového fondu a převodu lukrativních pozemků spekulantům.

Předsedkyně senátního Klubu otevřené demokracie, nestranička Soňa Paukertová přitom uznává, že pokud by zákon nezačal platit, pro stavbu letové dráhy by to znamenalo velké problémy.

"Kladu si otázku, jestliže dojde k zablokování části pozemků, a to si myslím, že je podstata věci, tak se výstavba letové dráhy může zdržet a letiště může ztratit konkurenceschopnost a celou řadu výhod. Znamená to i snížení finančních prostředků do státního rozpočtu, protože letiště je státní podnik," vysvětlila senátorka.

Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme