Návrh zákona o školném je podle části akademiků špatně připravený

Část akademiků kritizuje návrh zákona reformující vysoké školství, které též zavádí školné. Není podle nich dobře připravený. Členům Rady vysokých škol vadí také to, že je ministerstvo školství údajně nepřizvalo k diskuzi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studijní oddělení

Studijní oddělení | Foto: Tomáš Adamec

Návrh podle nich obsahuje mnoho variant, které nejsou dopracované. „Analýza, která měla ukázat dopady zavedení nového systému na studující, státní rozpočet, vysoké školy a tak dále, stále není k dispozici, byť měla být hotová ještě před tím, než byl věcný záměr rozeslán do vnějšího připomínkového řízení,“ tvrdí předseda studentské komory Rady VŠ Miroslav Jašurek.

„Ten návrh je v takové situaci, že je potřeba na něm ještě dlouho pracovat,“ myslí si Jašurek.

Zákon o finanční pomoci studentům by podle místopředsedy Rady vysokých škol Marka Hodulíka neměl být zatím vůbec předložen.

„Je v takovém stavu přípravy, že z našeho pohledu nikdy neměl být předložen do vnějšího připomínkového řízení, a ministr měl raději požádat premiéra o odložení termínu jeho předložení,“ tvrdí Hodulík.

Ministerstvo školství chce věcný záměr zákona o vysokých školách i finanční pomoci studentům předložit vládě nejpozději do konce roku.

mta, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme