Návrh zrušit povinnost vydávat účtenky neprošel

Občanským demokratům dnes ve sněmovně neprošel návrh zrušit povinnost živnostníků dávat zákazníkům ke každému nákupu nad 50 korun účtenku. Proti zrušení tohoto opatření, které začíná ode dneška platit, byli sociální demokraté a komunisté.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

registrační pokladna

Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek, který za rozpočtový výbor doporučil návrh ODS schválit, je postojem poslanců ČSSD a KSČM rozčarován. Podle Kalouska to nesmírně zkomplikuje život jak drobným prodejcům, tak zákazníkům.

"Přál bych si, aby každý na české a moravské vesnici, až bude čekat na tu povinnou účtenku, věděl, kdo pro to hlasoval. Sociální demokracie a komunisté jsou přesvědčeni, že při účtenkách do padesáti korun zachrání státní rozpočet. Jsem přesvědčen, že to bude jen obtěžovat lidi," řekl Kalousek.

Sociálnědemokratický poslanec z rozpočtového výboru Miloslav Vlček ale tvrdí, že povinnost živnostníků dávat i ke všem nákupům nad 50 korun účet je v pořádku. "Z toho důvodu, že by registrační pokladny zcela ztratily smysl, protože pokud by obchodník nemusel vydávat účtenky, tak by nemusel registrovat své platby ani na registrační pokladně," upřesnil.

Milada Richterová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme