Návštěva Medveděva omezí dopravu v Praze, zavře se i Hrad

Řidiče v Praze 1 a 6 čekají dnes a zítra četná dopravní omezení. Během své návštěvy tudy bude projíždět ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Dočasný zákaz zastavení bude platit především v okolí ruzyňského letiště, Pražského hradu a také v centru města. Pražská MHD bude jezdit bez omezení, lze však očekávat zpoždění. Uzavřený pro veřejnost bude po oba dny i Pražský hrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní obhlídka Zlaté uličky

Bezpečnostní obhlídka Zlaté uličky | Foto: Tomáš Adamec

Návštěvu ruského prezidenta doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. Podle mluvčí policejního prezidia Veroniky Hodačové ale nejsou tak masivní jako při summitu prezidentů Obamy a Medveděva v Praze při podpisu smlouvy START v letech 2009 a 2010. Celkový počet nasazených policistů podle ní nepřesáhne 700.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezpečností opatření spojená s návštěvou ruského prezidenta popsala pro Rádio Česko mluvčí policejního prezidenta Veronika Hodačová

„Ruská strana s námi spolupracuje a přiváží si s sebou nejenom široký realizační tým, ale také zároveň techniku, kterou potřebuje pro činnost v rámci zajišťování ochrany svého prezidenta. Například o víkendu už si přivezli vozidla a podobně,“ uvedla Hodačová.

Dopravní omezení, se kterými musejí řidiči v Praze počítat, popsala Radiožurnálu mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

„Celou středu a čtvrtek se tento zákaz bude týkat Ruzyňského letiště a Strahovského nádvoří. Budou zavřené komunikace ve středu od 15 hodin do čtvrtka do půlnoci v okolí hradu a Poslanecké sněmovny. Od středy od 7 hodin ráno do čtvrtka zase do půlnoci to bude centrum města - ulice Křížovnická, Platnéřská, Alšovo nábřeží, Veleslavínova. A ve čtvrtek od půl druhé do půlnoci bude zákaz zastavení na komunikacích Bělohorská a Dlabačov,“ opsala Radiožurnálu mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

ČTĚTE TAKÉ: Medveděv v Česku: Jednat se bude o spolupráci i obchodu

Pražská hromadná doprava bude dnes i zítra jezdit bez omezení, cestující ale musí počítat s možnými časovými prodlevami. Provoz linek bude řídit policie, která jej podle potřeby pozastaví.

„Dopravní podnik bude reagovat na požadavky policie České republiky, v případě potřeby bude provoz řízen dispečersky. Pokud bude zrovna projíždět kolona, tak dispečeři zastaví provoz, projede kolona s prezidentem a potom bude provoz zase uvolněn,“ informovala mluvčí Dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Pražský hrad uzavřen

Brány Pražského hradu zůstanou na dva dny veřejnosti uzavřené. Návštěvníkům se opět otevřou až po odjezdu ruského prezidenta Dmitrije Medveděva z Prahy.

„Areál Pražského hradu bude zcela uzavřen od středy 7. prosince od 16 hodin do čtvrtka 8. prosince zhruba 17 hodin. Přesný čas otevření areálu hradu bude záviset na času odjezdu prezidenta Medveděva,“ upřesnil David Šebek ze Správy Pražského hradu.

Marína Dvořáková, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme