Návštěvnice pražské zoo spadla z rozhledny Obora, je v kritickém stavu

V pražské zoologické zahradě v neděli odpoledne spadla návštěvnice z vrchních pater rozhledny Obora. Informoval o tom prostřednictvím svého facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek. Pro server iRozhlas uvedla mluvčí záchranářů, že návštěvnice je v kritickém stavu. Podle prvních závěrů policie zřejmě chtěla spáchat sebevraždu. Rozhledna je dočasně uzavřena.

Praha (Aktualizováno: 17:59 15. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhledna Obora, Zoologická zahrada, Troja, Praha, Česká republika | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Policie ČR zprávu o pádu 30leté ženy přijala půl hodiny po poledni. „Doufáme, že se vážně zraněnou mladou ženu podaří zachránit. O příčině jejího pádu nechceme spekulovat, nebylo jí však poškození ani špatný stav zábradlí rozhledny,“ uvedl na sociální sítí Bobek.

Jak přesně k nehodě došlo, Bobek neupřesnil. Případem se podle něj zabývá policie. Momentálně předáváme policii kamerové záznamy. Provoz zoo není omezen, ale rozhlednu jsme uzavřeli," uvedl pro server iRozhlas.

Pomoc přivolali svědci události. „Bylo jasné, že žena je v bezvědomí a nedýchá. Proto svědci začali ve spolupráci s operátorkou neodkladnou resuscitaci. Na místo jsme vyslali inspektora a záchranářskou i lékařskou posádku, která si poté oživování převzala a pokračovala. Funkci srdce se podařilo obnovit a záchranáři ji předali do Ústřední vojenské nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a zad,“  řekla pro iRozhlas.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranářské služby Jana Poštová.

Podle prvního ohledání místa policisté došli k závěru, že zřejmě nepůjde o cizí zavinění. „Kriminalisté, kteří byli na místě, celé místo ohledali a zjistili, že žena s největší pravděpodobností tímto způsobem chtěla spáchat sebevraždu,“ řekl pro server iRozhlas.cz mluvčí PČR Jan Daněk.

Rozhledna Obora je vysoká 18,5 metrů přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 17,5 metru.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme