Návštěvníci památek mohou sbírat razítka. A mít šestý vstup zdarma

Tuzemská turistická sezóna se rozjíždí, první návštěvnické týdny mají za sebou i hrady a zámky. Dnes představil Národní památkový ústav program, který má přilákat víc turistů a odměnit nadšence, kteří na hrady a zámky vyrážejí pravidelně. Můžou získat takzvaný prohlídkový pas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Krumlov - zámek | Foto: Pavel Kudrna

„Je to nástroj věrnostní soutěže Národního památkového ústavu, který v roce 2011 bude fungovat ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem. Prohlídkový pas umožňuje našim věrným návštěvníkům získat bonus po pěti navštívených památkách nebo nově po navštívených turistických cílech, které spravuje Prazdroj. Šestý vstup bude zdarma,“ řekl referent marketingu památkových objektů NPÚ Tomáš Brabec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Brabec, referent marketingu památkových objektů NPÚ, v poledních Ozvěnách dne.

Pas je využitelný ve chvíli, kdy si návštěvník kupuje vstupenku. „Obdrží razítko, tato razítka sbírá a po pěti takto obdržených razítcích získává vstup zdarma a šesté razítko, které je čistě informativní,“ přiblížil Brabec.

Do akce se zapojilo až sto procent památek, které Národní památkový ústav spravuje. „Celkem objektů nebo tras, na kterých je možné toto razítko získat, je 108,“ upřesnil referent marketingu památkových objektů s tím, že NPÚ si od akce slibuje hlavně přilákání dalších turistů.

Program začíná platit od 1. května a skončí až 31. října. Prohlídkový pas může získat každý platící návštěvník ve věku od sedmi do 100 let na pokladnách památek ve správě NPÚ a na šesti turistických cílech společnosti Plzeňský Prazdroj.

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme