Návštěvu papeže provází podvod s místenkami na mši

Brněnské biskupství zaznamenalo první případ prodeje místenek na papežskou mši na černém trhu. V poutním místě ve Vranově u Brna je včera údajně nabízela neznámá žena. Místenky jsou přitom zdarma a podle biskupství je jich stále dostatek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benedikt XVI.

Benedikt XVI.

Jak ve vysílání Radiožurnálu upozornila mluvčí biskupství Martina Jandlová, místenky mají sloužit pouze k lepší orientaci věřících mezi sektory, do kterých je areál letiště rozdělený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s mluvčí brněnského biskupství Martinou Jandlovou v pořadu Stalo se dnes

Lidé by proto podle mluvčí neměli na případné nabídky reagovat, místenky si mohou opatřit běžným a bezplatným způsobem.

"I lidé, kteří se rozhodnou na poslední chvíli, dostanou místenky na místě těsně před bohoslužbou. A kdyby se stalo, že místenky už nebudou, což vůbec nepředpokládáme, i bez nich je možné mši v Tuřanech prožít na ploše, která je kousek od sektorů, takže není žádný problém a rozhodně není třeba je kupovat," uvedla Jandlová.

Na mši má dorazit 100.000 poutníků

Včerejší pokus o pokoutní prodej ve Vranově u Brna je zatím jediným, který biskupství zaznamenalo. Na ženu nabízející místenky na papežskou návštěvu upozornila místní obyvatelka. "Na otázku jednoho zájemce, za kolik, údajně odpověděla: ´Kolik dáte?´ To nám říkala jedna místní obyvatelka, chtěla nás na to upozornit, bohužel nestihla nijak reagovat," popsala případ Jandlová.

Papež Benedikt XVI. přijede do Brna v neděli 27. září. O místenky na mši v Tuřanech už se podle Jandlové přihlásilo asi 80.000 poutníků, celkem ale pořadatelé očekávají až stotisícovou návštěvu z Česka i z ciziny. "Kapacita plochy na letišti je až 150.000 lidí, takže opravdu nemusí být problém s jakýmkoliv množstvím zájemců," dodala mluvčí biskupství.

Martin Hromádka, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme