Navýšení platů ve zdravotnictví o víc než 5 procent je teď podle ministra nereálné

Příští rok by se měly zvýšit platy ve zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD se kvůli tomu dnes sejde s odboráři. Už na začátku října jim předběžně slíbil pětiprocentní nárůst tarifní části.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operace uvolnění slzných kanálků a slzného vaku, zleva sestra instrumentářka, primář ORL MUDr. K. Pokorný, oftalmolog MUDr.J.Lochman | Foto: Jana Davidová-Kracíková

„Pan ministr nás překvapil velmi mile, protože my jsme vlastně začínali vyjednávat na 3,5 procentech, což samozřejmě bylo pro odbory nepřijatelné,“ potvrdila předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Odboráři sice požadují navýšení mezd až o 10 procent, to ale podle šéfa resortu není v tuto chvíli možné.

„Pět procent tarifů je podle mě maximum, co si pro příští rok můžeme dovolit. Ale mám tady pro zaměstnance dobrou zprávu – pokud se systém bude i v příštím roce takto stabilně vyvíjet, tak chceme v tomto trendu pokračovat, to znamená každý rok drobné navýšení, které si systém může dovolit a které zaměstnanci poznají,“ upozornil Němeček.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme