Navzdory posíleným kontrolám umírají na silnicích další lidé

Velikonoční víkend začal na českých silnicích tragicky. Při nehodách během Bílé soboty zemřelo navzdory posíleným policejním hlídkám šest lidí, z toho jeden motocyklista. Sami policisté byli přitom účastníky kolize, při které v Kladně zemřela žena. Trojice mužů zákona vyvázla s lehčími zraněními.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Další člověk zemřel večer při havárii osobního auta u obce Loučeň na Nymbursku. Těžce zraněného muže se pokoušel oživit svědek nehody, který také zavolal záchranáře. Ani v jejich silách už ale nebylo muži pomoci.

Mladý, osmadvacetiletý řidičův spolujezdec nepřežil večer havárii, která na okraji Lutína na Olomoucku. Řidič nezvládl auto, sjel ze silnice a narazil do stromu. Při dechové zkoušce mu policisté řidiči naměřili přes jeden a půl promile alkoholu v dechu.

Podle praporčíka Romana Gnidy je velkou výhodou změna zákona, díky které stačí k prokázání alkoholu v krvi řidiče pouze dechová zkouška, není nutný odběr krve: "Časově to bylo zbytečně náročné, protože jsme museli s řidičem jet na odběr krve do nemocnice, případně na protialkoholní záchytnou stanici. Teď nám na místě nafouká, my to zadokumentujeme na místě a do druhého dne jsme schopni přestupek oznámit na magistrátu. Dosud jsme museli čekat na výsledky odběru krve a všechno se prodlužovalo."

Zesílené kontroly na silnicích začaly už ve čtvrtek a potrvají do úterního rána. Policie se zaměřují hlavně na opilé řidiče. Největší nápor dopravy se očekává v pondělí v okolí Prahy. Příjezdové silnice bude proto monitorovat vrtulník.

Aktuální situaci na českých silnicích pro vás sleduje ZELENÁ VLNA.

Přečtěte si také:
Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol
Policie dohlédne na pomlázku
V Přelouči se jezdí rychleji než na dálnici
Policie obvinila řidiče, který smetl z cesty silničáře
Vytočil vás kamion? Vytočte 790 299 100!

Milan Kopp, Hana Albertová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme