Navzdory posíleným kontrolám umírají na silnicích další lidé

Velikonoční víkend začal na českých silnicích tragicky. Při nehodách během Bílé soboty zemřelo navzdory posíleným policejním hlídkám šest lidí, z toho jeden motocyklista. Sami policisté byli přitom účastníky kolize, při které v Kladně zemřela žena. Trojice mužů zákona vyvázla s lehčími zraněními.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Další člověk zemřel večer při havárii osobního auta u obce Loučeň na Nymbursku. Těžce zraněného muže se pokoušel oživit svědek nehody, který také zavolal záchranáře. Ani v jejich silách už ale nebylo muži pomoci.

Mladý, osmadvacetiletý řidičův spolujezdec nepřežil večer havárii, která na okraji Lutína na Olomoucku. Řidič nezvládl auto, sjel ze silnice a narazil do stromu. Při dechové zkoušce mu policisté řidiči naměřili přes jeden a půl promile alkoholu v dechu.

Podle praporčíka Romana Gnidy je velkou výhodou změna zákona, díky které stačí k prokázání alkoholu v krvi řidiče pouze dechová zkouška, není nutný odběr krve: "Časově to bylo zbytečně náročné, protože jsme museli s řidičem jet na odběr krve do nemocnice, případně na protialkoholní záchytnou stanici. Teď nám na místě nafouká, my to zadokumentujeme na místě a do druhého dne jsme schopni přestupek oznámit na magistrátu. Dosud jsme museli čekat na výsledky odběru krve a všechno se prodlužovalo."

Zesílené kontroly na silnicích začaly už ve čtvrtek a potrvají do úterního rána. Policie se zaměřují hlavně na opilé řidiče. Největší nápor dopravy se očekává v pondělí v okolí Prahy. Příjezdové silnice bude proto monitorovat vrtulník.

Aktuální situaci na českých silnicích pro vás sleduje ZELENÁ VLNA.

Přečtěte si také:
Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol
Policie dohlédne na pomlázku
V Přelouči se jezdí rychleji než na dálnici
Policie obvinila řidiče, který smetl z cesty silničáře
Vytočil vás kamion? Vytočte 790 299 100!

Milan Kopp, Hana Albertová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme