Názory politiků na budoucnost areálu ‘Za Lužánkami‘ se různí

Hlavním tématem první ze série předvolebních diskusí byl někdejší slavný brněnský sportovní areál "Za Lužánkami". Ten od 90. let chátrá. Podle slibu primátora Romana Onderky z roku 1996 tu už rok měl být funkční fotbalový stadion a víceúčelová hala. Ale zatím se za provozu pouze rekonstruuje jediný 50 metrový bazén na jižní Moravě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Onderka (ČSSD)

Roman Onderka (ČSSD) | Foto: Tomáš Adamec

Podle Šárky Kašpárkové ze strany Suverenita je dobře, že se sportovní areál "Za Lužánkami" opět dostává takříkajíc na přetřes.

„Je důležité právě o těchto sportovištích mluvit. Debata by se ale měla ubírat komplexním úhlem pohledu. Nejde jenom o fotbalový stadion, ale i o ostatní sportoviště. Aktuálně je důležité na rekonstrukci sehnat potřebné prostředky, a to jak ze státního, tak ze soukromého sektoru.,“ uvedla Kašpárková ve Stalo se dnes.

Přehrát

00:00 / 00:00

Budoucnost sportovního areálu "Za Lužánkami". Téma pro Šárku Kašpárkovou ze strany Suverenita a Lubora Pospíchala ze Strany práv občanů - Zemanovců.

Otázkou nicméně zůstává, proč se nepodařilo splnit primátorovi Onderkovi slib, že do roku 2009 bude v areálu stát rekonstruovaný fotbalový stadion a víceúčelová hala. Podle Kašpárkové ale není jednoznačným viníkem nastalé situace pouze primátor.

„Neházela bych jednoznačnou vinu na pana primátora Onderku. Vše totiž začalo už před rokem 1996. Je totiž smutné, že do takového stavu se vůbec zmíněný areál dostal. Už předešlé vedení města se mělo starat o to, aby do tohoto stádia areál nedošel. Pevně ale věřím, že v budoucnosti na avizovaném místě sportovní areál vyroste,“ dodala Kašpárková.

Řešení není jednoznačné

Podle Lubora Pospíchala za Strana práv Občanů – Zemanovce je ale vina primátora Onderky jednoznačná.

„Volební sliby se mají plnit a pan Onderka na to měl čtyři roky. Kdyby se snažil více, mohl být alespoň stadion už rozestavěn. Opět to ukazuje na amatérismus a alibismus ČSSD. My podporujeme sport amatérský a požadujeme plavecký bazén na 20 000 lidí v aglomeraci, respektive a po vzoru Anglie i malé sportovní haly,“ řekl Pospíchal ve Stalo se dnes.

Názory ostatních politiků se ale různí. Daniel Rychnovský za KDU-ČSL vidí hlavní problém areálu Za Lužánkami v nedostatku peněz; projekt je hotov, ale 1,2 mld. Kč na fotbalový stadion prostě město nemá. Podle - Iva Procházky za Věci veřejné se nyní hasí to, co se zanedbalo v 90. letech, kdy se překotně privatizovalo a areály se rozprodaly. Věci veřejné budou po volbách podporovat realizaci projektu za veřejné i soukromé finanční prostředky. Martin Ander ze Strany Zelených vidí jako úspěch současné brněnské koalice to, že město znovu získalo vlastnictví bazénu a začalo ho opravovat.

Lukáš Vincourek, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme