Detektivové z protimafiánské centrály zasahovali v Brně. Případ se má týkat ukrajinské mafie

V úterý večer zasahovala v Brně Národní centrála proti organizovanému zločinu. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Podle svědectví redaktorů Radiožurnálu odnášeli kriminalisté z policejní služebny na náměstí Svobody krabice do zaparkovaných aut. Kde a kvůli čemu přesně zasahovali, ale Ibehej neřekl.

Brno (Aktualizováno: 9:38 20. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na brněnském náměstí svobody zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu | Foto: Petr Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu pouze uvést, že náš útvar provádí úkony trestního řízení. V tuto chvíli více informací poskytovat nebudeme,“ řekl Ibehej Radiožurnálu.

Mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb upozornil, že případ se nijak netýká jihomoravské policie. Kriminalisté z protimafiánské centrály si do svých prostor v centru města jeli pouze pro nějaké materiály.

Podle informací Radiožurnálu zásah v Brně nesouvisel s dřívějšími akcemi v korupční kauze Stoka, jde o jiný samostatný případ. Týkat se má organizovaného vydírání ukrajinské mafie na území České republiky.

V minulosti si policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu několikrát odnášeli dokumenty z radnice městské části Brno-střed.

Petr Tichý, Anna Kotová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme