Policie žádá o pomoc při pátrání po neznámém pachateli. Opakovaně vyhrožuje útoky, třeba na školy

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila trestní řízení proti neznámému pachateli, který od jara vyhrožuje různými útoky. Policisté také žádají veřejnost o spolupráci při pátrání a vyšetřování případu. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Praha (Aktualizováno: 12:48 29. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém pachateli, který vyhrožoval útoky na školky | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle Ibeheje neznámý pachatel vyhrožuje útoky na měkké cíle, například školky a školy, s cílem vyvolat paniku a donutit státní i soukromé subjekty zaplatit finanční částku v bitcoinech.

‚Vrazím ti kudlu do břicha.‘ Starostka Mikulčic zrušila ubytování dobrovolníkům, přišly jí výhrůžky zabitím

Číst článek

„Pachatel své výhrůžky soustavně rozšiřuje a zintenzivňuje. Využívá anonymizaci v internetové síti, ve které má díky své počítačové gramotnosti pocit bezpečí. Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat,“ uvádí mluvčí v tiskové zprávě. Pachatel se navíc snaží vystupovat jako skupina, aby zdůraznil svou nebezpečnost, dodává Ibehej.

Policie případ klasifikuje jako vyhrožování teroristickým trestným činem. „V tomto případě pachateli hrozí trest odnětí svobody od pěti do patnácti let. Řádově se jedná o desítky výhrůžek,“ doplnil pro server iROZHLAS.cz mluvčí.

Policie tak žádá veřejnost o pomoc o spolupráci při pátrání po dalších důkazech a informacích, které by vedly k objasnění případu i dopadení pachatele. Informace mohou zadat do internetového formuláře nebo je sdělit na jakékoliv policejní služebně.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme