Policie se omluvila za neprofesionalitu svých lidí během zásahu na Zbraslavi. Ti si zřejmě spletli byt

Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek se dodatečně omluvil za středeční zásah svých policistů v Praze Zbraslavi. Jejich postup navíc nechá prošetřit. Informovali o tom v pátek policisté na svém twitteru. Policie si při zásahu zřejmě spletla byt, uvedla již dříve televize Nova. Podle majitelů bydliště místních manželů při zásahu prohledali a odešli, aniž by je informovali.

Zbraslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Pařízek, Ondřej Vaňura | Zdroj: Český rozhlas

Když se ve středu manželé Pokorní vrátili domů, našli ve svém bytě rozsvícená světla, otevřené skříně a černé šmouhy na nově vymalované zdi, informovala televize Nova. Mysleli si, že je někdo vykradl, ale nic cenného se jim neztratilo.

Z kamerových záznamů pak měli zjistit, že šlo zřejmě o policisty. „Byli to policisti v civilu a odvedli z té další bytovky nějakého truhláře,“ uvedl pro televizi Nova Jaroslav Pokorný.

Zavolali proto na policejní stanici v Radotíně. „Za hodinu volali, že je to něco z prezidia a jestli chci, ať si stěžuju na generální inspekci,“ doplnil Pokorný.

Jejich zákrok trvá většinou 10 sekund, musí být přesný. V zásahové jednotce má každý člen svou roli

Číst článek

„Kriminalisté našeho útvaru v rámci úkonů trestního řízení, které prováděli, měli důvodné podezření, že v objektu se nachází osoba, na kterou byl vydán příkaz k zadržení. Následně v souladu s trestním řádem vstoupili do objektu, nicméně objekt byl prázdný, proto jej ihned opustili. V objektu nevznikla žádná škoda,“ uvedl pro Novu již ve čtvrtek mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Manžele nicméně o policejní akci v jejich bytě nikdo neinformoval. A nikdo se jim neomluvil ani za nepořádek, který policisté způsobili. „Vzhledem k okolnostem zákroku a charakteru tohoto objektu jsme toto nepovažovali za nutné,“ dodal ve čtvrtek Ibehej.

Ředitel protimafiánské centrály Jiří Mazánek se ale v pátek manželům za zásah v jejich bytě omluvil. „Ředitel NCOZ SKPV plk. Jiří Mazánek dnes navštívil manžele Pokorných a osobně se jim omluvil za neprofesionální zákrok policistů útvaru,“ informovali na svém twitteru policisté.

Jejich postup pak nechá prošetřit. „Šetření provede odbor vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR,“ sdělil Ibehej.

Ředitel NCOZ SKPV plk. Jiří Mazánek dnes navštívil manžele Pokorných a osobně se jim omluvil za neprofesionální zákrok policistů útvaru policie.cz/clanek/sdeleni…

17:21 – 01. 11. 2019

6 15

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme