Nebezpečí smyku, kluzké vozovky. Česko čekají v noci mrznoucí mlhy, rozpouštět se začnou v pondělí

V části České republiky, zejména na západě a na Moravě, se mohou v noci a v pondělí dopoledne vyskytnout mrznoucí mlhy, při kterých se může na silnicích a chodnících tvořit slabá námraza. Mohou tak být kluzké a může být snížená dohlednost, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Během pondělí se podle něj budou mlhy zvolna rozpouštět, po většinu dne se udrží jen ojediněle.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha, ilustrační foto

„V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ upozornili meteorologové (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mrznoucí mlhy očekávají meteorologové od půlnoci místy v Jihomoravském a Olomouckém kraji, na Vysočině, v části Zlínského a Pardubického kraje a také v Ústeckém kraji a na západě Středočeského a severu Plzeňského kraje.

„V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku,“ upozornili meteorologové a doplnili, že při déletrvajícím vyjasnění může být slabá námraza i v místech, kde nebude mlha, a to hlavně v blízkosti řek a potoků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme