Nebezpečné chemikálie ve Chvaleticích musí zlikvidovat Přelouč

Ve skladu chemikálií ve Chvaleticích našli inspektoři životního prostředí stovky tun nebezpečných chemikálií. V objektu jsou jedy, výbušniny i otravné látky - policie zatím po majiteli skladu pátrá. Úřady objevili sklad minulý týden poté, co zde došlo k výbuchu a zranění jednoho pracovníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skládka | Foto: David Hertl

Likvidaci chemikálií musí provést město Přelouč jako pověřená obec - starostka Irena Burešová doufá, že s financováním pomůže kraj i ministerstvo životního prostředí.

"V první chvíli určitě počítáme s tím, že budeme muset likvidovat na vlastní náklady, i když po dohodě s krajským úřadem očekávám, že nás v tom Pardubický kraj lidově řečeno nenechá a že nám s touto ohromnou finanční zátěží pomůže. Doufáme také, že v průběhu dalšího šetření se podaří vypátrat majitele nebo pronajímatele tohoto objektu a něm pak uplatňovat vzniklé náklady," věří Burešová.

Podobná skládka s nebezpečným odpadem byla odhalena před dvěma měsíci v Libčanech na Hradecku. Její vyklízení postupuje pomalu a tamní obyvatelé dokonce chystají protesty.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme