Nebezpečný medvídek zmizí z pultů IKEY

Firma IKEA stahuje z celosvětového trhu plyšové medvídky Snuttig. Potvrdilo se totiž, že z hračky mohou kvůli popraskaným vnitřním švům vypadávat malé plastové kuličky, které by mohly děti vdechnout. Na tuto možnost firmu upozornila zákaznice, která malou hračku reklamovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

medvídci Snuttig | Foto: www.ikea.cz

Podle tiskové mluvčí české IKEY Ivany Hrdličkové zatím hračka nezpůsobila žádné neštěstí, nicméně i pouhá možnost nebezpečí je pro firmu dostatečným důvodem pro její stažení z trhu. "Pokud by se plastová kulička dostala dítěti do úst, s největší pravděpodobností ji spolkne a nic se neděje, ale nebezpečí hrozí především v tom, že by dítě mohlo kuličku vdechnout a tam už by určité nebezpečí hrozilo," uvedla Hrdličková.

Obchodní řetězec IKEA, který provozuje také hypermarkety v Praze, Brně a Ostravě, od září loňského roku celosvětově prodal přes milión těchto hraček, závada se podle mluvčí týká přibližně dvou procent. IKEA nicméně žádá zákazníky, aby mu hračku vrátili. Zboží jim vymění za jiné nebo vrátí peníze v plné výši.

Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme