Nebezpečný pacient byl dopaden

Policie ve středu v podvečer dopadla nebezpečného schizofrenika Davida Římala, který v pondělí večer utekl z léčebny v pražských Bohnicích. Policie potvrdila, že pacient byl zatčen v ulici Na Slovanech v Praze 2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Římal | Foto: Policie ČR

Jak Radiožurnálu potvrdil mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek, zásah proběhl hladce: "Ve třičvrtě na šest vyjela policejní hlídka na základě oznámení prověřit výskyt muže odpovídajícího popisu. Ten muž skutečně odpovídal popisu hledaného a sám o sobě prohlásil, že je hledaným mužem. Policisté ověřují i to, zda se na útěku nedopustil nějakého trestného činu."

Sedmadvacetiletý David Římal trpí paranoidní schizofrenií a v pondělí večer se nevrátil z vycházky po areálu léčebny. Pod dohledem psychiatrů je kvůli zvlášť brutálnímu násilnému činu.

Římal je podle policie nebezpečný především svému okolí, v minulosti se už po útěku z léčebny dopustil násilného trestného činu, a proto v pondělí varovala občany před jakýmkoli pokusem chovance sami zadržet.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme