Nebezpečný pacient polapen

Policie dopadla chovance psychiatrické léčebny v Kroměříži. Ten byl od včerejška na útěku. Muž obviněný z vraždy matky cestoval na ukradeném horském kole a podle jihomoravské policejní mluvčí Kamily Janíčkové se stačil už i vyzbrojit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útěkář z psychiatrické léčebny v Kroměříži | Foto: Policie ČR

Pětadvacetiletý podezřelý z vraždy měl 19. července na zlínském sídlišti Jižní svahy zabít mačetou s půlmetrovou čepelí svoji matku a těžce zranit otce. Tehdy po činu údajně vyskočil z okna ve třetím patře a poté předstíral, že se právě vrací hlavním vchodem domů.

V kroměřížské léčebně je nyní více než deset lidí, kteří v minulosti vraždili. Někteří z nich mají na svědomí i více zmařených životů. Byli ale uznáni za duševně nemocné a proto se nemohou dostat do vězení. Většina z nich je dokonce na volných odděleních a normálně se pohybují po léčebně.

To však nebyl případ uprchlého muže. On, i jeho dva společníci, uprchli z kuřárny uzavřeného psychotického oddělení. Podle ředitele léčebny Václava Klímy je problémem při hlídání takto nebezpečných jedinců daná legislativa, kterou je nutné dodržovat.

Milan Kopp, Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme