Nebezpečný vězeň se do vězení vrátil sám

Policie ukončila pátrání po nebezpečném vězni Josefu Vrabcovi. Ten je odsouzen na 15 let za podíl na vraždě manželky podnikatele Ivana Jonáka. Vrabec ve čtvrtek ráno opustil vinařickou věznici v rámci řádně povolené vycházky kvůli návštěvě rodiny. O 12 hodin později se ale do cely nevrátil a kriminalisté proto zahájili rozsáhlé pátrání. Dnes ráno se Josef Vrabec sám přihlásil a nastoupil k výkonu trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Vrabec | Foto: Policie ČR

Jak řekl ředitel věznice Bohdan Vrba, vězně nyní čeká potrestání včetně zákazu vycházek: Ten v jeho případě bude jestliže nám selhal, ale dojde ke kázeňskému terstu a já bych nerad předbíhal. Bude to určitě některý z těch přísnějších kázeňských terstů. Je to umístění do uzavřeného oddělení třeba až na dvacet dnů. Kázeňské řízení povede někdo z funkcionářů věznice, který má adekvátní kázeňskou pravomoc. Já to nebudu, já bych byl v případě nějakého odvolacího řízení."

Případ současně šetří i policie ČR, neboť Vrabec naplnil skutkovou podstatu přestupku. Ve prospěch vězně ale mluví to, že se vrátil sám a údajně v relativně krátké době. Ani po této zkušenosti přitom vedení věznice neuvažuje o zpřísnění pravidel pro povolování vycházek jako mimořádných odměn: "Já si myslím, že budeme postupovat stejně. protože my prověřujeme a prověřovali jsme i předtím. Pan Vrabec byl v minulosti už dvakrát mimo věznici a neselhal nám, takže si myslím, že prověřujeme dostatečně."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme