Nebojkotujte dárcovství krve, prosí Červený kříž

Červený kříž České republiky odmítá výzvu Sdružení dárců krve. To navrhlo dárcům, aby ve třech červnových týdnech nedarovali krev a její složky. Má to být protest proti vládní reformě zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dárce krve | Foto: Telefónica O2

Výzva je podle Červeného kříže morálně zcela nepřijatelná, říká předseda Oblastního spolku v Hradci Králové Lukáš Pochylý. "Jakýkoliv bojkot dárcovství krve může ohrozit zdraví a životy pacientů ať už těch nejmenších, tak samozřejmě při dopravních nehodách, kdy je spotřeba krve naprosto nepředvídatelná. Přitom nelze vytvářet nekonečné zásoby krve na žádném transfuzním oddělení. Český Červený kříž prosí všechny dárce, aby na tuto výzvu Sdružení dárců krve nereagovali," řekl Pochylý.

Výzvu k časově omezenému bojkotu dárcovství krve jako výrazu protestu proti vládní reformě zdravotnictví odsoudilo i sdružení Dar života. K prohlášení Českého Červeného kříže se připojil také Výbor společnosti pro transfuzní lékařství.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme