Nebrali jsme prezidentskou volbu vážně, proto nás porazili, myslí si senátor Kladívko z ODS

Občanští demokraté utrpěli při výběru příští hlavy státu drtivou porážku, protože klání o Hrad nikdy nebrali vážně, prohlásil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu senátor a předseda ODS na Praze 9 Tomáš Kladívko. Dodal, že členové strany nikdy nezačali brát vážně ani samotnou přímou volbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kladívko, senátor za ODS | Foto: Senát PČR

„My jsme asi věděli už před rokem, kdy byl schválen ústavní zákon o tom, že prezident bude volen přímo, že to není vize členů ODS. Víceméně i ten výběr kandidáta, který jsme se rozhodli dělat vnitřními primárkami, ukázal, že mnoho členů se s tím neztotožnilo, protože účast byla zhruba čtvrtinová,“ vysvětlil.

„To byl trošičku signál, že to ODS nebere tak úplně vážně, a nevzala to vážně ani při realizaci té volby. Myslím si, že spousta lidí nevolila v prvním kole Přemysla Sobotku,“ upozornil.

Kandidát občanských demokratů skončil v prezidentských volbách s necelými třemi procenty hlasů na předposledním místě. Členové ODS byli z neúspěchu Přemysla Sobotky rozladěni.

Předseda strany Petr Nečas vyjádřil přesvědčení, že občanské demokraty poškodila mimo jiné amnestie nebo nedostatečná podpora médií. Z ODS se také ozývají hlasy o nutnosti získat zpět důvěru voličů.

Jakub Šídlo, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme