Nebudu se vymlouvat, při rozhovoru v ČRo jsem byl opilý, přiznal Kalousek

Včerejší vystoupení ministra financí a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ve vysílání Radiožurnálu, při němž byl evidentně opilý, baví český internet. Ministr vliv alkoholu přiznal a za své chování se dnes omluvil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek

Podle jeho vlastních slov si posměšky na svou adresu zaslouží.

„Já se nebudu vymlouvat ani na francovky, ani na virózy. Prostě ten stres je mimořádný, protože od neděle jsou povodně nejenom v republice, ale i u mě doma, a já jsem si včera po oficiální pracovní době dal dva panáky a totálně mě to odbouralo,“ přiznal Kalousek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ve vysílání Českého rozhlasu Plus přiznal, že byl při čtvrtečním rozhovoru na Radiožurnálu opilý

Dodal, že tři dny nespal, stát se mu to však jako ministrovi nemělo. „Mrzí mě to. Jestli jsem se někoho dotknul, tak se omlouvám, nebude se to opakovat, ale bylo to přesně takhle. Samotného mě to překvapilo," svěřil se. Problémy s alkoholem Kalousek odmítá, navíc mu ho prý lékaři zakázali.

Ministr mluvil v rozhovoru o snížení daňové zátěže pro ty živnostníky a podnikatele, kteří byli postiženi povodněmi. Stát jim odpustí daň z příjmu za letošní rok do výše škody, kterou utrpěli. Budou ji ale muset doložit znaleckým posudkem. Živnostníkům Kalousek promine také penále za nezaplacené zálohy na daň z příjmů.

Celý záznam čtvrtečního rozhovoru Veroniky Sedláčkové s opilým ministrem financí a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem si můžete poslechnout zde.

Podnikatelé si budou moci odečíst z daní škodu, kterou jim způsobila velká voda

Číst článek

Český rozhlas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme