Nebyl to první zločin. Jednatřicetiletý muž, který přepadl obchod se zbraněmi, byl recidivista

Muž, který přepadl obchod se zbraněmi v centru Prahy a který v pondělí večer zemřel, byl recidivista s bohatou kriminální minulostí. Serveru iROZHLAS.cz to řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Žena, která ho při pokusu o loupež postřelila, se podle pitvy a výsledků vyšetřování nedopustila trestného činu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Opletalově ulici zasahuje policie. | Foto: Anna Charvátová | Zdroj: ČTK

„Během včerejšího večera podezřelý jednatřicetiletý muž v nemocnici zemřel,“ potvrdil serveru iROZHLAS.cz Daněk s tím, že vyšetřování a „standardní trestní řízení“ bude pokračovat.

Policie případ šetří jako loupež a pokus o vraždu. „Z dosavadních výsledků vyšetřování i výsledků pitvy podezřelého v tuto chvíli vyplývá, že poškozená postupovala v rámci nutné obrany a nedopustila se ničeho protiprávního,“ řekl Daněk.

Muž přepadl v centru Prahy obchod se zbraněmi. Prodavač je zraněný, podezřelý zemřel v nemocnici

Číst článek

Podezřelý muž byl české národnosti. Nebylo to poprvé, co porušil zákon. „Měl kriminální minulost majetkového, drogového i násilného charakteru,“ dodal Daněk.

Jestli si dotyčný šel pro peníze, nebo pro zbraně, zatím není jasné. „Motiv a další okolnosti jsou předmětem řízení,“ řekl na závěr Daněk.

Muž přepadl obchod se zbraněmi v Opletalově ulici v centru Prahy s nožem v ruce. Muž nožem zranil prodavače, jeho kolegyně následně útočníka postřelila. Oba muže odvezli záchranáři, podezřelý ale zraněním podlehl.

Pobodaný čtyřiačtyřicetiletý prodavač prodělal závažný lékařský zákrok. Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke ČTK v úterý řekla, že pacient není v ohrožení života.

Obchod se zbraněmi bude v úterý a ve středu zavřený. Lidé v okolí shodně serveru iROZHLAS.cz řekli, že nic neslyšeli, ani neviděli do okamžiku, než přijela policie. Prodavačka z obchodu s obuví, který je o dva vchody dál, a prodavač z potravin přes ulici řekli, že jim policisté se samopaly zakázali chodit k výloze nebo oknům.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme