Nečas: České republice nehrozí riziko terorismu

České republice nyní nehrozí teroristický útok. Takový je závěr jednání výboru pro zpravodajskou činnost, který se mimořádně sešel. Zvýšená bezpečnostní opatření u nás platí od neděle. Důvodem je varování Spojených států amerických před hrozbou terorismu v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní opatření na letišti

Bezpečnostní opatření na letišti | Zdroj: ČTK

Podle premiéra Petra Nečase jsou i u nás přijatá opatření odpovídající:

Přehrát

00:00 / 00:00

Nečas-bezpečnost.mp3

"Na základě informací ze zpravodajských služeb, jejichž šéfové byli přítomni tomuto jednání, jsme vyhodnotili tyto zpravodajské informace i kroky, které byly učiněny. Na základě toho výbor pro zpravodajskou činnost zkonstatoval, že České republice podle údajů, které jsou k dispozici, v tuto chvíli nehrozí žádné aktuální riziko."

V neděli varovaly USA své občany před možným útokem v Evropě, v následujících dnech totéž udělalo Japonsko a Austrálie. Británie varovala turisty před hrozícím atentátem v Německu nebo ve Francii. Česko přijalo preventivní bezpečnostní opatření například na letišti Praha-Ruzyně.

Václava Vařeková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme