Nečas: Chceme zabránit prudkému zdražení elektřiny

Vláda už pravděpodobně tuto středu navrhne změny zákonů, které by zabránily očekávanému skokovému růstu cen elektrické energie. Na diskusním setkání s vrcholovými manažery to uvedl premiér Petr Nečas.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS)

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Ceny se mají zvýšit kvůli růstu poplatků na podporu obnovitelných zdrojů, vyvolanému boomem solárních elektráren. Elektřina by tak od nového roku měla pro domácnosti stoupnout o 15 procent a pro firmy až o 25 procent. Premiér v této souvislosti varoval před neuměřeným využíváním obnovitelných zdrojů.

„Naskakování na různé módy s přívlastkem eko nebo ekologický, se opakovaně ukazuje jako průšvihová věc. Doporučoval bych obrovskou obezřetnost vůči těmto enviromentalistkým módám, které se rychle objeví a po letech s hrůzou zjistíme, že za to zaplatíme jako daňoví poplatníci i jako spotřebitelé,“ uvedl Nečas.

Igor Maňour, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme