Nečas nechce Vacka v křesle ministra dopravy, Peake na něm trvá

Premiér Petr Nečas odmítl návrh strany LIDEM, aby se novým ministrem dopravy stal Robert Vacek. Prý by pro resort nebyl přínosem. Od šéfky strany a vicepremiérky Karolíny Peake teď čeká jiný návrh na tento post. Peake ale o jiném kandidátovi neuvažuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas a místopředsedkyně vlády Karolína Peake na zasedání Poslanecké sněmovny

Premiér Petr Nečas a místopředsedkyně vlády Karolína Peake na zasedání Poslanecké sněmovny | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„Pan premiér mi sdělil svůj názor, objektivní důvody pro odmítnutí nominace mi ale neuvedl. O situaci a smyslu setrvání LIDEM v Nečasově vládě bude jednat předsednictvo příští týden,“ řekla Radiožurnálu Peake.

Šéfka LIDEM nepředpokládá, že předsednictvo najde jiné jméno. Práva obsadit křeslo ministra dopravy se podle ní strana vzdávat nehodlá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu Stalo se dnes byla předsedkyně LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake

„Tohoto kandidáta navrhlo předsednictvo strany a já nevidím žádný důvod, proč bychom měli hledat jiného kandidáta. Rozhodně nepovažuji pana Vacka za méně kompetentního kandidáta, než byl Pavel Dobeš,“ prohlásila Peake.

Je to poprvé, co Petr Nečas návrhu na obsazení funkce ministra politické straně nevyhověl. Sám Robert Vacek situaci nechce příliš komentovat, je to podle něj věc premiéra.

Petr Nečas dostal demisi končícího ministra Pavla Dobeše včera. K odchodu z vlády ho vyzvala vlastní strana LIDEM kvůli problémům s centrálním registrem vozidel.

Robert Vacek je podřízený Karolíny Peake. Poslední rok a půl u ní pracoval jako náměstek sekce pro organizaci boje s korupcí. Za stranu LIDEM také sedí v dozorčí radě ČEZ.

Igor Maňour, Renáta Prátová, Martin Křížek, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme