Nečas nechystá výměnu Dobeše, nechce ohrozit státní maturity

Premiér Petr Nečas (ODS) se postavil za ministra školství Josefa Dobeše (Věci veřejné). O jeho výměně neuvažuje, podle předsedy vlády má Dobeš, který nyní čelí několika skandálům, klíčový úkol zorganizovat státní maturity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) a premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

„Pan ministr Dobeš má klíčový úkol, za který převzal osobní odpovědnost, a to je příprava státních maturit a jejich úspěšný průběh. Na toto se pan ministr plně koncentruje a já nevidím jediný důvod, proč tento projekt ohrozit tím, že by se personálně destabilizovalo ministerstvo školství,“ uvedl Nečas krátce před dnešním jednáním špiček vládní koalice.

Ministr dopravy Vít Bárta, považovaný za neoficiálního lídra Věcí veřejných, k tomu poznamenal, že Dobešovy kauzy pro něj nikdy nebyly relevantním tématem.

Dobeš čelí několika aférám, například kvůli mimořádným odměnám svým podřízeným, podílu na seminární práci své podřízené nebo údajnému sledování korespondence ministerských úředníků. Ministr v úterý zkolaboval a dnešního jednání vlády ze nezúčastnil. Až do neděle se ale bude léčit doma.

Václava Marešová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme