Nečas: Nejsme zklamaní, výsledek jsme očekávali

Podle předsedy ODS Petra Nečase jeho strana nehodnotí letošní senátní volby nikterak negativně. V rozhovoru pro Radiožurnál Nečas zhodnotil průběh i výsledek voleb za standardní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Foto: Tomáš Adamec

„Dosáhli jsme standardního výsledku, když jsme získali 8 mandátů. Nacházeli jsme se před volbami v těžké pozici, jelikož jsme obhajovali vynikající volební výsledek z předchozích senátních voleb, kdy jsme získali 18 mandátů. Vlastně celá vládní koalice obhajovala letos 22 mandátů. Kdežto ČSSD ani jeden. Sociálním demokratům nicméně gratuluji,“ uvedl Nečas pro Radiožurnál.

Nečas ubezpečil, že na nadcházející kroky vlády nebude mít výsledek voleb vliv. Dialogu s ČSSD se ale v rámci jednání o reformních krocích nevyhýbá:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hodnocení senátních voleb očima předsedy ODS Petra Nečase.

„Už předem jsme avizovali, že pro potřebné reformy chceme konzultovat s nejsilnější opoziční demokratickou stranou a na tom nic neměníme. Taková diskuse ale přísluší na půdu PS. Budeme ale netrpělivě čekat na to, jak naloží se svoji silnou pozicí v Senátu právě ČSSD. Jsem zvědavý, zda to bude ten dryáčnický a uřvaný způsob jednání, jaký známe z posledních let nebo dojde k určité kultivaci opoziční role.“

Martin Veselovský, Václava Marešová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme