Nečas se chce kvůli Bátorovi sejít se Schwarzenbergem

Premiér Petr Nečas (ODS) dnes potvrdil, že se chce se jít s ministrem zahraničí a předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem kvůli kauze Bátora. Víc odmítl k celé záležitosti říci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Foto: Filip Jandourek

„Věcí se samozřejmě zabývám. V první řadě budu chtít mluvit osobně s panem ministrem Schwarzenbergem po návratu z jeho zdravotní dovolené. Všechno, co jsem k tomu chtěl říct, jsem sdělil na včerejší tiskové konferenci,“ řekl Nečas.

Kauza kolem Ladislava Bátory je podle Věcí veřejných jen zástupný problém. Dnes to zopakoval šéf strany Radek John. Podle něj je to pouze záminka k tomu, aby vláda příští týden nestihla schválit daňovou reformu a aby se tím oddálilo i zdanění hazardních her.

Premiér Petr Nečas si ale myslí, že vláda svůj plán dodrží. „Věřím, že všechny tyto problémy na základě zdravého úsudku a zodpovědného chování vyřešíme,“ zdůraznil Nečas.

Podle 1. místopředsedy senátu za ODS Přemysla Sobotky je potřeba celou kauzu urychleně vyřešit. A je potřeba, aby pan Bátora odstoupil,“ zdůraznil Sobotka.

Zároveň se domnívá, že se do celé kauzy bude muset premiér více vložit. „Osobně si myslím, že pan premiér bude muset situaci řešit, protože neúčast ministrů TOP 09 na vládě je krize, to si nebudeme nic namlouvat,“ řekl senátor.

ČSSD chce mimořádnou schůzi sněmovny

Do případu se dnes vložili i sociální demokraté. Chtějí odvolání Ladislava Bátory kvůli tomu, že prý svůj úřednický post využívá k šíření extremistických názorů. ČSSD je kvůli tomu připravená svolat mimořádnou schůzi sněmovny.

„Pokud by k tomuto tématu nebylo ČSSD umožněno zařadit bod, tak to bude jeden z bodů námi připravované mimořádné schůze. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby sněmovna svým usnesením vyzvala k odvolání pana Bátory z jeho funkce,“ řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Igor Maňour, Jitka Hanžlová, Libor Procházka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme