Nečas: Věci veřejné nepřestaly se sebevražednými praktikami

Podle premiéra Petra Nečase Věci veřejné nepřestaly se sebevražednými praktikami. Premiér tak reagoval na informace, podle kterých se grémium nejmenší koaliční strany shodlo na tom, že pokud jejich ministr Pavel Dobeš nepodá do středy demisi, vyloučí ho ze strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK po skončení jednání ODS v Kramářově vile, Petr Nečas | Foto: Filip Jandourek

Premiér Petr Nečas, který je nyní na zahraniční cestě v Albánii, uvedl, že informace o tom, že Věci veřejné žádají demisi ministra dopravy Pavla Dobeše ho zaskočila.

„Musím říci, že jsem nesmírným způsobem, a to nikoliv poprvé, ze strany Věcí veřejných zaskočen. Je to tradiční způsob jejich chování. Já jsem jako předseda vlády nedostal jednu jedinou oficiální informaci od kohokoliv z Věcí veřejných o tom, že něco podobného se chystá,“ řekl.

Petr Nečas uvedl, že s prací ministra Dobeše je spokojený. Podle něj by měl z Poslanecké sněmovny odejít Vít Bárta, který byl nepravomocně odsouzen za uplácení.

Bárta už dal najevo, že si poslanecký mandát hodlá ponechat. Odešel ale z čela poslaneckého klubu a pozastavil členství ve straně. V neděli nevyloučil svoji kandidatutu v podzimních krajských volbách na Plzeňsku.

Pavel Polák, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme