Nečasův kabinet schválil změny při ochraně hlavy státu

Páteční útok na prezidenta Václava Klause změní pravidla a metody výcviku ochrany hlavy státu. Návrh na změny projednala vláda mimo svůj oficiální program. Změny by měly předejít podobným pochybením prezidentské ochranky, jako se to stalo v Chrastavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie se domlouvá, jaká přijme bezpečnostní opatření | Foto: Tomáš Adamec

„Jsou tady nějaká zásadní doporučení včetně toho, že se bude měnit taktika ochrany prezidenta republiky. Bude se měnit i výcvik ochrany pana prezidenta a budou se měnit některé interní předpisy a podobně,“ uvedl premiér Petr Nečas z ODS.

Při slavnostním otevírání nového mostu v Chrastavě na Liberecku v pátek na Václava Klause vystřelil z plastové airsoftové pistole 26letý Pavel Vondrouš. Prezidentovi se nic nestalo, mladíka zadržela policie.

Václav Klaus označil útok za atentát na svou osobu. Vondrouš vysvětluje scůj čin tím, že prý chtěl prý politiky donutit k zamyšlení nad jejich chováním vůči lidu. Byl obviněn z výtržnictví a hrozí mu dva roky vězení.

Věra Pfeifferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme