Nechvátal za privatizaci Bredy znovu dva roky podmíněně

Krajský soud v Ostravě zmírnil trest v kauze privatizace opavského obchodního domu Breda. Bývalý likvidátor Leoš Nechvátal byl okresním soudem odsouzen za porušování povinností při správě cizího majetku ke dvěma rokům podmíněně s odkladem na 4 roky. V dnešním odvolacím řízení byl odklad snížen na pouhý jeden rok. Podnikatel Kamil Kolek získal obchodní dům o 35 miliónů korun levněji než byla stanovena původní kupní cena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

První likvidátorka na snížení kupní ceny Bredy odmítala přistoupit. Když na její místo nastoupil Leoš Nechvátal, Kamil Kolek okamžitě Bredu koupil ne za 80 ale za pouhých 45 miliónů korun. Podle soudce Jana Fajinelliho je rychlost likvidátora Nechvátala zarážející a svědčí o tom, že celý případ důkladně neprostudoval. Soudce však také zdůraznil, že celá kauza se už táhne 8 let a Leoš Nechvátal celou dobu žije řádným životem. 4letý odklad podmíněného trestu, který mu uložil okresní soud, je podle soudce zbytečně dlouhý. Leoš Nechvátal s tímto verdiktem odvolacího soudu nesouhlasí a chce aby se případem zabýval Nejvyšší soud.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme