‚Něco takového si neumím představit.‘ Kolegyně z Modré laguny se u soudu zastaly Cimického

U soudu s psychiatrem Janem Cimickým v úterý pokračovaly výpovědi svědků. Veřejně mluvily dvě kolegyně Cimického z kliniky Modrá laguna. Ani jedna z nich do obvinění psychiatra nezaznamenala, že by si k pacientkám něco dovolil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Cimický přichází k soudu

Jan Cimický přichází k soudu | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jedna z žen uvedla, že za sebe vylučuje, že by se něco takového, co popisuje obžaloba, mohlo stát: „Protože si něco takového neumím představit. Tam je takový mumraj, že si myslím, že se to nemohlo stát.“ Zmínila i, že do ordinace zůstávají otevřené dveře, pokud je pacient sám nezavře.

Zdravotní sestry psychiatra Cimického si ničeho nevšimly. Obžaloba z té doby ale popisuje 14 skutků

Číst článek

Státní zástupkyně k tomu uvedla, že výpovědi svědkyň nebyly překvapující. Podobně totiž mluvily už v přípravném řízení. Upozornila, že obě ženy začaly na klinice pracovat až po roce 2000, tedy až poté, co se měly stát některé skutky v obžalobě.

Odpoledne od 13 hodin soud předvolal ještě psychologa, který na Jana Cimického zpracoval psychologický posudek.

Poškozené teprve vyslechnou

U soudu v Praze začnou za týden vypovídat ženy, které údajně zneužíval psychiatr Cimický. Uvedla to státní zástupkyně Martina Adámková. Poškozených je celkem 39. Některé podle obžaloby psychiatr znásilnil, jiné údajně vydíral. Než padne rozsudek, potrvá to nejspíš ještě měsíce, dodává Adámková.

„Stále ještě vyslýcháme svědky, nikoliv poškozené. Poškozené budou vyslýchány od příštího týdne, od úterý. To začnou první kola.“

Některé ženy by podle státní zástupkyně mohly vypovídat veřejně. Záležet to bude jen na nich.

Jana Cimického obžaloba viní z 39 skutků, které se všechny týkají sexuálního napadení nebo znásilnění převážně z řad jeho pacientek. Protože jsou všechny skutky pouze přečiny, hrozí mu maximálně pětileté odnětí svobody. Psychiatr jakoukoli vinu popírá.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme