V neděli v Česku přibylo 274 nakažených, výrazný nárůst zaznamenalo Hodonínsko

V pondělí zatím laboratoře odhalily 112 nových případů. Od začátku epidemie se dosud v zemi nakazilo 24 473 lidí, z toho se téměř 17 800 uzdravilo a 424 nakažených zemřelo. Z aktuálních a revidovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví vyplývá, že momentálně je nemocných 6277 lidí.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 18:56 31. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek byl zaznamenán druhý nejvyšší denní nárůst od vypuknutí koronavirové epidemie, přibylo 484 nově nakažených. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V neděli přibylo v Česku 274 potvrzených případů koronaviru, méně než v předchozích pěti dnech. Současně to je nejvyšší nedělení přírůstek od konce června, kdy ovšem čísla zvyšovalo cílené testování v dolech OKD na Karvinsku. 

Za celý minulý týden odhalily laboratoře v zemi 2445 případů nemoci covid-19, což je oproti předchozímu týdnu o víc než pět stovek víc. V pátek byl zaznamenán druhý nejvyšší denní nárůst od vypuknutí koronavirové epidemie, přibylo 484 nově nakažených. O víkendu sice nárůst zpomalil, o volných dnech ale bývá menší množství provedených testů. V neděli bylo testů zhruba 3600, nejméně za týden.

U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. S nákazou je hospitalizováno 147 infikovaných, z toho 34 bylo podle posledních údajů v těžkém stavu.

Sbor Opery Národního divadla míří kvůli koronaviru do karantény. Vstupenky ale zůstávají v platnosti

Číst článek

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Praha a Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 000 obyvatel zhruba 48 nových případů covidu-19. Následují okres Beroun s téměř 40 případy na 100 000 obyvatel za uplynulý týden a Mělnicko s více než 37 případy.

Zářijový návrat dětí a studentů do škol a lidí z dovolených by mohl podle epidemiologů situaci s koronavirem v Česku zhoršit. Od úterý proto bude znovu povinné zakrývání nosu a úst v hromadné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na vnitřních akcích od stovky účastníků nebo u říjnových krajských a senátních voleb.

Hygienici v pátek zařadili Prahu do oranžového, tedy druhého stupně rizika nákazy koronavirem. Zatím ale v hlavním městě nezavedli zpřísněná bezpečnostní opatření, jako třeba omezení otevírací doby restaurací a barů. Do zeleného, prvního stupně rizika, nyní patří okresy Kolín, Příbram, Žďár nad Sázavou a Brno-město. V ostatních okresech je podle hygieniků riziko nákazy zanedbatelné.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme