Přehled tisku: zpoždění oprav Negrelliho viaduktu, ochrana Židů a stabilní cena vajíček

Ve středečním tisku se dočtete, že rekonstrukce pražského Negrelliho viaduktu se protáhne o půl roku. Informuje o tom Právo. A podle Mf Dnes sociální sítě odmítají propagovat citlivý obsah. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Negrelliho viadukt | Foto: Michal Protivansky/CNC | Zdroj: Profimedia

E15

Cena vajíček se před Vánocemi nezměnila. Všímá si toho deník E15. Důvodem je to, že z Polska se dovážejí přebytky vajec, které jsou levnější než od českých výrobců. V posledních měsících tak jejich cena stagnovala kolem tří korun a sedmi haléřů za kus. Loni přitom stály necelou pětikorunu.

Mf Dnes

Sociální sítě odmítají propagovat citlivý obsah. Tématu se věnuje Mf Dnes. Ta přináší rozhovor s Janou Zbořilovou, která chtěla na sítích propagovat svoji kampaň StopTabu, která cílí na oběti různých forem násilí. Když si ale chtěla zaplatit reklamu, aby její obsah viděli i lidé, kteří ji nesledují, Facebook ani Instagram jí to nepovolily.

Lidové noviny

Židé žádají politiky o ochranu před útoky, píší Lidové noviny. Počet nenávistných projevů totiž v Evropě za posledních pět let prudce stoupl. Do sněmovny proto teď míří usnesení, které má vymezit antisemitismus. Židé si od toho slibují snazší posuzování nenávistných projevů na webu.

Hospodářské noviny

Reklamní letáky se v nejbližší době zřejmě nezruší. K nápadu na jejich zákaz se teď totiž nikdo nehlásí. Dočtete se o tom v Hospodářských novinách. Obchodní řetězce se proti návrhu postavily, protože jim letáky přinášejí až polovinu zákazníků. Kromě nich by ale zákaz uškodil i tiskárnám.

Právo

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze se protáhne o půl roku. Informuje o tom deník Právo. Důvodem je odhalení závad při odkrytí výplní kleneb. Ty se tak budou muset nahradit novými. Oprava památkově chráněné stavby by měla být hotová na konci června 2020.

aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme