Na Jihlavsku havaroval autobus se školáky. Čtyři těžce zraněné převezli do nemocnice

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus se školáky z uzavřené puklické školy. Policie na svém twitteru uvedla, že se pod vozidlem utrhla krajnice, a to se převrátilo na bok. V autobuse cestovalo v době nehody 25 dětí a tři dospělé osoby jako jejich doprovod. Záchranáři ošetřili 29 lidí, tři se zranili těžce a byli převezeni do nemocnice v Brně, uvedl mluvčí krajské záchranné služby Petr Janáček.

Puklice (Jihlavsko) (Aktualizováno: 17:03 4. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval autobus, mezi zraněnými je nejméně deset dětí. | Zdroj: Policie ČR

K nehodě vyjelo deset posádek záchranářů, svoji práci mohli ukončit krátce před 16.00. Věk těžce zraněných policejní mluvčí, ani mluvčí záchranářů nekomentovali.

Policie nyní hledá řidiče, který mohl být svědkem nehody. „Potřebovali bychom, aby se nám ozval řidič osobního vozidla, který po té silnici projížděl v opačném směru, čili jel od Příseky na Puklice. S tím autobusem se pravděpodobně míjel. Potřebovali bychom, pokud by měl záběry z palubní kamery, kdyby se nám ozval na lince 158 a poskytl nám buď svědectví nebo ty záběry,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Aktuálně zasahuje několik našich posádek u dopravní nehody autobusu u obce Puklice na Jihlavsku. Na místě je větší počet zraněných osob.

14:47 – 04. 12. 2020

2 10

Nehoda byla ohlášena po 14.00. „Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu,“ dodala Čírtková.

Nehoda se stala na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka. Autobus s označením Autobusy Jihlava s. r. o. vezl školáky, kteří se nyní kvůli opravě školy v obci Puklice učí v Brtnici a v Jihlavě.

Havarovaný autobus mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku. | Zdroj: HZS Kraje Vysočina

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme