Na Tachovsku havaroval autobus s dvaceti lidmi. Jedna žena je zraněná těžce, dalších pět lehce

Na silnici druhé třídy mezi Kostelcem a Popovem na Tachovsku ve čtvrtek večer havaroval autobus se zhruba 20 lidmi. Těžce zraněná je jedna žena a lehce pět dalších lidí. Policie upozorňuje řidiče, že se po celém Plzeňském kraji tvoří na silnicích ledovky. Informovaly o tom krajská policejní mluvčí Pavla Burešová a mluvčí záchranky Mária Svobodová.

Plzeň (Aktualizováno: 21:00 7. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: HZS Zlínského kraje

„Řidič dostal na ledovce smyk a skončil mimo vozovku opřený o strom,“ popsala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Podle mluvčí záchranky Márie Svobodové bylo v autobusu asi 20 cestujících. Těžce zraněnou ženu přepravil vrtulník do plzeňské fakultní nemocnice, zejména proto, že silnice jsou velmi kluzké.

Zelená vlna | Zdroj: Český rozhlas

„Jednotky měly problém dostat se na místo zásahu, protože se v místě tvoří ledovka. Jednu osobu jsme vyprošťovali za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Ta byla následně transportována do zdravotnického zařízení,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí krajských Petr Poncar.

Sanitky také odvezly pět lehce zraněných lidí na vyšetření do nemocnice ve Stodu na Plzeňsku a do Plzně.

Policisté už kvůli ledovce řešily několik nehod. „Na celém území kraje se tvoří ledovky, řešíme několik nehod,“ doplnila Burešová. Řidiči by měli po kluzkých vozovkách jezdit velmi pomalu a počítat s delší brzdnou dráhou a udržovat větší vzdálenost mezi vozy.

Meteorologové varují před ledovkou hlavně na západě a severozápadě republiky, a to až do půlnoci. Situaci na silnicích sleduje také Zelená vlna, kterou vysílá Radiožurnál. 

Martina Klímová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme