Autobus se v Kunraticích srazil s nákladním autem. Při nehodě se zranilo devět lidí

Autobus městské hromadné dopravy se v Kunraticích v ulici K Šeberáku srazil hodinu před polednem s nákladním automobilem, který převážel osobní vozy. Při nehodě se zranilo devět lidí, z toho tři těžce. Mezi těžce raněnými je i pětačtyřicetiletý řidič havarovaného autobusu linky 165.

Praha (Aktualizováno: 14:09 14. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hasiči pomohli s transportem devíti zraněných osob. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby,“ informoval na twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Autobus se v Kunraticích srazil s nákladním autem | Foto: Radek Krahulík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Záchranáři kvůli nehodě aktivovali takzvaný traumaplán, při kterém se nemocnice musí připravit na příjem většího počtu pacientů. Na místě zasahoval větší počet záchranářů i lékař.

Tři lidé při nehodě utrpěli těžká zranění, dva středně těžká a čtyři lidé lehká. Pětačtyřicetiletý řidič autobusu a třiasedmdesátiletý muž utrpěli mnohočetná zranění. Devatenáctiletý mladík, šestašedesátiletá žena a čtyřiadvacetiletá žena vyvázli s úrazem hlavy. Lehce zraněn byl mimo jiné řidič kamionu.

„Hasiči vyprostili obě havarovaná, do sebe zaklíněná vozidla,“ doplnil Kavka. Kunratická spojka, kde se nehoda stala, je uzavřena a podle odhadu policistů bude ještě několik hodin. Doprava je tam vedena po objízdné trase.

Zkouška na alkohol negativní

Mluvčí společnosti Arriva, jíž autobus patří, potvrdil, že k nehodě došlo kolem 11. hodiny.

Autobus se v Kunraticích srazil s nákladním autem | Foto: Radek Krahulík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Je nám to velmi líto, několik cestujících se zranilo a záchranáři je odvezli do nemocnic. Vážně zraněný je náš řidič, kterého transportoval do nemocnice vrtulník. Snažíme se zjistit o zdravotním stavu cestujících i pana řidiče víc a doufáme, že budou nakonec v pořádku,“ sdělil Radiožurnálu Roman Herden.

„Proč se objevil v křižovatce kamion ve stejný okamžik jako autobus, teď vyšetřují policisté, čekáme na jakékoliv bližší zprávy,“ dodal.

Autobus jel podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka ve směru od Hrnčíř. Na světelné křižovatce Kunratické spojky a ulice K Šeberáku se pak střetl s nákladním vozem, který měl za sebou přívěs naložený osobními auty.

U řidiče kamionu už policisté podle Daňka provedli zkoušku na alkohol, která byla negativní. U řidiče autobusu ji vzhledem k jeho zranění neudělali.

ada, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme