Nehoda autobusu na Zličíně: Mrtvý řidič a 13 zraněných

U hypermarketu Globus na pražském Zličíně spadl dnes dopoledne autobus z prudkého srázu. Příčinu neštěstí, při kterém zahynul šedesátiletý řidič a dalších 13 cestujících bylo zraněno, vyšetřuje policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vážná dopravní nehoda se stala na pražském Zličíně

K nehodě autrobusu, který vozí cestující od metra k hypermarketu došlo krátce po desáté hodině. Z dosud neznámých příčin autobus na rovném úseku prudce zatočil a spadl z dvacetimetrové výšky do rokle.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodě autobusu na Zličíně Olga Jeřábková

"Šedesátiletý řidič - z dosud nezjištěných příčin - prorazil plot a sjel do srázu, kde zůstal zaklíněný v autobuse," oznámila policejní mluvčí Jana Reslerová.

"Co se týče nehody autobusu, tak prozatím to vypadá na největší nehodu tohoto rázu v Praze," doplnila.

Na místě zasahovalo šest sanitek, vrtulník záchranné služby a hasiči, kteří vyprošťovali řidiče z autobusu téměř dvě hodiny. Teprve poté hasiči zaklíněný autobus spustili ze srázu a vrátili zpět na kola. Podle slov hasičů se jednalo o nesnadný zásah.

Komplikovaný zásah

"Je to pískovcová skála. Museli jsme si dole rozbít kameny, aby bylo autobus kam položit pomocí jeřábu," popsal zásah řídící důstojník směny Pavel Hošek.

"Jakmile bude dole, tak se přetáhne na silnici a bude odtažen pryč. Máme zajištěnou nádrž proti případnému úniku pohonných hmot. Je tam natažen sorpční had," doplnil Hošek.

V autobuse cestovalo 15 lidí. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové jich bylo třináct převezeno do nemocnice.

"Záchranná služba za necelých šedesát minut ošetřila celkem třináct zraněných osob, dvě z nich měly zranění vážnějšího charakteru, " prohlásila Ernestová.

Pacienti byli rozvezeni do Motolské nemocnice, Ústřední vojenské nemocnice, Všeobecné fakultní nemocnice a Nemocnice Pod Petřínem. Policie chce nyní vyslechnout všechny cestující.


Zvětšit mapu

Denisa Jeřábková, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme