Při havárii autobusu na Semilsku se zranilo šest lidí, jeden těžce. Silnice je opět průjezdná

V Bradlecké Lhotě na Semilsku ve čtvrtek dopoledne havaroval autobus, ve kterém bylo šest lidí včetně řidiče. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Řidiče autobusu museli hasiči vyprostit. V podvečer se podařilo poškozený autobus vyprostit a krátce před 19.00 mohla být silnice znovu zprůjezdněna.

Aktualizováno Bradlecká Lhota (Aktualizováno: 23:21 16. 12. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Semilsku havaroval autobus, ve kterém cestovalo několik lidí

Na Semilsku havaroval autobus, ve kterém cestovalo několik lidí | Zdroj: HZS Libereckého kraje

Kvůli vyšetřování nehody byla silnice v Bradlecké Lhotě několik hodin uzavřená. „Máme zmapováno, že autobus náhle najel na nezpevněnou krajnici v mírně pravotočivé zatáčce. Ovšem co bylo příčinou vyjetí autobusu zatím nevíme, to je předmětem prověřování,“ doplnil Robovský.

Policie přijala oznámení o nehodě autobusu v 11.15. Záchranáři na místě ošetřili šest zraněných. Jednoho s těžkým zraněním odvezla sanitka do nemocnice v Liberci a čtyři s lehkým zraněním do Jičína. „Šestý zraněný převoz nepotřeboval,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, spolu s hasiči Libereckého kraje byli na místě i jejich kolegové ze sousedního Královéhradeckého kraje. „Vozidlo sjelo do hlubokého příkopu, kterým protéká potok a převrátilo se na bok. Řidiče autobusu hasiči vyprostili předním oknem a předali do péče záchranné služby Libereckého kraje, dále poskytovali neodkladnou předlékařskou pomoc pěti zraněným cestujícím,“ popsala zásah mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.

V autobusu bylo podle mluvčí zhruba 300 litrů nafty a další provozní kapaliny, hasiči proto za pomoci sorpčních hadů zachytávali uniklé látky v potoce a zhruba o kilometr dál po proudu postavili norné stěny. Na místo povolali i zástupce odboru životního prostředí. Při nehodě poškodil autobus i sloup elektrického vedení, uvolněné dráty museli energetici odstranit, aby bylo možné s pomocí těžké vyprošťovací techniky autobus z potoka vytáhnout. To se soukromé firmě povedlo krátce po 17.00. „Po provedení závěrečného průzkumu, kdy bylo vyloučeno další ohrožení životního prostředí, velitel zásahu předal místo události policii,“ dodala mluvčí hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme